Biogramy społeczników toruńskich już dostępne

zegZapraszamy do zapoznania się z wybranymi biogramami społeczników toruńskich. Wśród prezentowanych osób znajdziemy m.in: Franciszka Więcka, ks. Pawła Gogę oraz generał Elżbietę Zawacką.

Prezentowane biogramy zostały przygotowane przez uczniów toruńskich szkół ponadgimnazjalnych. Zaproszone do udziału w projekcie szkoły delegowały po dwóch uczniów, którzy wzięłi udział w warsztatach historycznych dotyczących m.in: pracy ze źródłami historycznymi oraz dziejów Torunia w wieku XIX i XX. Po zakończonych warszatach uczniowie przystąpili do pracy nad biogramami wybranych przez siebie społeczników. "Bardzo się cieszę, że mogłam wziąć udział w tym projekcie, ponieważ do tej pory nie miałam okazji poznać szerzej historii Torunia. Przy okazji dowiedziałam się czym zajmował się patron ulicy przy której mieszkam" powiedziała Patrycja jedna z uczestniczek warsztatów.

Obecnie na stronie internetowej znaduje się 19 biogramów osób, które w sposób znaczący wpłynęły na życie społeczne Torunia w ciągu minionych 200 lat.

W kolejnych miesiącach zostaną opublikowane następne biogramy.

 

Data publikacji: 
14/11/2013